Průvodci

Mgr. Kateřina Hlavnová

zakladatelka Montessori centra Náměšť n.O.,z.s. v Náměšti nad Oslavou. Vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity, obor Speciální pedagogika (specializace na Psychopedii - vzdělávání dětí s mentálním postižením) a Výtvarná výchova. Dále studovala anglický jazyk na jazykové škole v Brně a úspěšně ji ukončila mezinárodní zkouškou FCE z anglického jazyka.

Hlavně je ale máma 2 holčiček, které jí pomohly najít klid, rovnováhu a směr v životě. S Montessori pedagogikou se seznámila již při studiu na VŠ a při praxi v Montessori mateřské škole s výukou probíhající v anglickém jazyce. Má mnohaleté zkušenosti s dětmi ( 4 roky profesionální chůva, učitelka v soukromé miniškolce, praxe ve Speciální a Praktické škole v Brně, vedoucí na letních dětských táborech, 2 vlastní děti, lektorka kroužků pro děti), práce s dětmi ji baví a naplňuje. Montessori metoda ji pomáhá nejen v domácím prostředí s dětmi, ale i v běžném životě, zvládnout různé životní situace.

V Montessori pedagogice se nadále vzdělává v rámci tuzemských i zahraničních workshopů a kurzů akreditovaných MŠMT. Je absolventskou Montessori diplomového kurzu v Praze se specializací pro děti ve věku 3-6 let.. 

Oblíbený slogan: " Co je dnes za den? Dnes je DNES, můj nejkrásnější den!"

Bc. Lenka Krčmová

Průvodkyně v Montessori klubu v Programech pro děti s rodiči. Vystudovala Peagogickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, obor hudební výchova a základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání.

Každodenně se zapojuje do výchovy o mladší sestru. Pracovala jako průvodkyně v lesní školce po dobu jednoho roku, spolupracovala na letních dětských táborech jako vedoucí a má praxi ve státní mateřské škole jako učitelka. Dále se věnovala a věnuje hlídání dětí jako chůva - hlídání dětí 0-6 let, průvodkyně v zábavním dětském centru a vedoucí kroužku pro žákyně ZŠ.

V Montessori pedagogice se nadále vzdělává v rámci tuzemských i zahraničních workshopů a kurzů s akreditací MŠMT. Je absolventskou Montessori diplomového kurzu v Praze se specializací pro děti ve věku 3-6 let.Hana Holá

Hlavní průvodkyně v Montessori klubu Jadérko a akreditovaná Chůva pro děti do povinné školní docházky. 

Spoluzakladatelka a organizátorka akcí skupiny Nosíme děti na Třebíčsku, kde se setkávají rodiče nosící děti v šátku či nosítku a vyměňují si informace o správném nošení, druzích šátků a nosítek a kontaktním rodičovství (od roku 2014). Zakladatelka a aktivní člen skupiny Busy Bags na Třebíčsku - výroba a následná výměna didaktických pomůcek/hraček s Montessori tématikou mezi účastníky pro děti od 1-6-ti let (od roku 2014). Aktivní člen celorepublikových Busy Bags výměn.

Pořádá přednášky na téma správné nošení dětí v šátku a nabízí osobní konzultace v rodinách.

A  hlavně maminka dvou synů. Jsou jí velmi blízké Montessori principy a kontaktní rodičovství, které uplatňuje u svých dvou synů. Další zkušenosti s dětmi má při pravidelném hlídání dětí od 1 roku do 6-ti let, hlídání neteří a synovců a pořádání akcí pro děti (dětské koutky na nosících srazech apod.), organizování příměstských táborů a akcí pro děti. 

Její synové ji učí komunikaci tak trochu jinak a naslouchání problémů.

V Montessori pedagogice se nadále vzdělává v rámci tuzemských i zahraničních workshopů a kurzů s akreditací MŠMT. Je absolventskou Montessori diplomového kurzu v Praze se zaměřením na výchovu a vzdělávání dětí ve věku od 0-3 let věku. 


Pokud máte zájem stát se průvodcem v Montessori klubu/jeslích/školce, řídíte se filosofií Respektovat a být respektován, máte pedagogické vzdělání či zájem o Montessori pedagogiku a zkušenosti s dětmi, kontaktujte nás.